O nás - Kalouda Golf Tour

O nás

Jak to všechno začalo

Náš příběh se začal psát v roce 2006, kdy se spojily naše životní cesty. Dnes je to 17 let, kdy jsme společně ušli velký kus cesty od prvotního seznámení v Brně, přes fotbalové angažmá v CSKA Moskva až po společnou práci v kanceláři. 

V manželství se nám narodily dvě dcery, Nikola a Ella. Součástí naší rodiny je i fenka zlatého retrievera Baileys Maybe Angels a donedávna také anglický plnokrevník Valdez one a zakrslí králíčci Lilly a Klára. 

Během aktivní fotbalové kariéry jsme se každý věnovali své profesi, ve které jsme se vzájemně vždy podporovali. Luboš fotbalu a Veronika rozvoji společností, které jsou zaměřené na práci s dětmi. Po skončení Lubošovy hráčské kariéry, jejíž konec zapříčinilo vážné a bohužel trvalé poranění kolene, jsme se rozhodli spojit naše zkušenosti a nápady v jedno a v roce 2016 začali naplno pracovat spolu. 

Společně tak stojíme za projekty, které v mnohém předčily naše očekávání a rádi se hrdě otáčíme zpět. Máme upřímnou radost ze všeho, co nás stálo mnoho úsilí, ale jehož výsledkem jsou spokojení všichni ti, kteří u všech těchto projektů stáli s námi. Zájmové kroužky pro děti, florbalové turnaje, taneční soutěže, festivaly zájmových kroužků, anglické mateřské školy, fotbalové kempy či golfové turnaje jsou pevně spjaty s námi a do všech jsme spolu s naším úžasným týmem zaměstnanců vždy vkládali všechny síly, nápady a hlavně srdce.

Před 9 lety jsme začali pomáhat dětským domovům a v roce 2019 založili Nadační fond KROUŽKY DĚTEM, abychom mohli v charitativní činnosti pokračovat spolu se všemi, kteří chtějí pomocnou ruku podat s námi. Angažujeme se v materiální pomoci těžce nemocným dětem, kojeneckým ústavům a dětským domovům.

 

FOTBALOVÝ KEMP, Nové výzvy a cíle

Už v roce 2015 jsme si vyzkoušeli svoje první společné pracovní začátky, když se zrodila myšlenka založit vlastní fotbalový kemp. Šli jsme do toho oba s nadšením, které nám nechybí v ničem, co děláme a co nám dává smysl. Za 8 let navštívilo náš kemp téměř 750 dětí, z nichž mnozí se rok co rok vracejí zpět. Kemp se stal součástí našeho života a rok od roku ho posouváme dál a dál. Odtud už vedly jen krůčky ke společné spolupráci, která se naplno spustila po ukončení Lubošovy hráčské kariéry.

Zjistili jsme, že nás baví organizovat různé akce a projekty, ve kterých můžeme realizovat naše myšlenky a které jsou pro všechny zúčastněné zážitkem a současně vzpomínkou na smysluplně strávený čas.  

Baví nás práce s dětmi. Baví nás jejich bezprostřednost, upřímnost a radost z každého prožitku. Baví nás plánovat dětem program, sledovat jejich posun, ať už po sportovní nebo lidské stránce, baví nás poslouchat všechny ty příběhy a sny, ale ze všeho nejvíc nás baví to nadšení a úsměv dětí, které si každý okamžik užívají a smysluplně tak tráví svůj volný čas.

Od dětí jsme se samozřejmě začali posouvat i směrem k rodičům, mezi kterými jsme našli obchodní vazby, ale i spoustu přátel, kteří nám zůstali dodnes. 

Práci s dětmi jsme zvládali opravdu velmi dobře a tak se velmi často začalo z řad rodičů i obchodních partnerů ozývat, že bychom se mohli zaměřit i na nějaké aktivity pro dospělé. Začala tak postupně vznikat myšlenka, která nás navedla na novou životní cestu vzdálenou téměř 3 000 km od naší rodné země a zavedla nás až do Španělska. Z fotbalových hřišť se Luboš přesunul na ta golfová a nový nápad byl na světě. 

 

 

Co je pro nás důležité?

Naše práce je velmi rozmanitá a hlavně nás opravdu baví. Od první chvíle jsme věděli, že chceme k práci přistupovat jinak. U většiny aktivit jsme sami přítomni, mluvíme do všech realizačních a organizačních záležitostí. Rozhodujeme se srdcem a rozumem zároveň. Klademe velký důraz na osobní vazby a přístup. Dáváme na intuici a naše zkušenosti, ale posloucháme i doporučení ostatních. Jsme na jedné lodi s obchodními partnery, rodiči, dětmi, ale i zaměstnanci. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá. Avšak musíme se přiznat, že máme ve spoustě věcí svou hlavu a rozhoduje-li naše srdce více než hlava, vždy na tento pocit dáme.

Při pořádání jakékoliv akce či projektu dbáme na precizní a poctivou práci, komunikaci, vstřícné a slušné jednání. Tyto vlastnosti však vyžadujeme i od ostatních. Je důležité být jedním týmem v každé situaci. 

Při práci s dětmi, zejména při sportovních činnostech klademe důraz na to, aby daná aktivita byla pro děti zážitkem. Aby se vzájemně respektovaly, aby dokázaly uznat porážku i radovat se z maličkostí. Aby měly možnost trénovat s dětmi na různé výkonnostní úrovni a měly srovnání pro sebe sama. Chceme, aby věděly, že žádný úspěch není zadarmo a je potřeba na sobě tvrdě pracovat. Že fotbal, ale i jakýkoliv jiný sport je musí bavit, naplňovat a musí jim dělat radost. Těšíme se z nově vzniklých přátelství a u spousty dětí také chuti a touhy jít za svým sportovním snem stále dál. 

Nezapomínáme ani na rodiče, kteří jsou důležitou součástí naší pomyslné rodiny. Však jsou to také oni, kdo nám dává podněty pro realizaci nových a nových nápadů. S vědomím, že každý má jiné potřeby se nebojíme pustit do ničeho, co nás nadchne a v čem vidíme smysl. I při práci s dospělými se vždy snažíme najít společnou cestu tak, aby byly spokojené obě strany. 

V neposlední řádě k nám patří velké množství obchodních partnerů, kteří již několik let kráčí po naší společné cestě s námi. Mnozí z nich se stali našimi přáteli a jsou pevnými a důležitými články při realizaci různých akcí a projektů. 

Řídíme se mottem, které kdysi pronesl slavný herec pan Jan Tříska: Když děláš věci s láskou, dáváš tím lidem kolem sebe doživotní vzpomínku, že jsi tu pro ně byl.

Těšíme se na vše nové, co nás čeká. 

V úctě Veronika a Luboš Kaloudovi

Najdete nás

sledujte nás na našem faceboOku a instagramu

Facebook Instagram

KALOUDA GOLF TOUR Sociální sítě